Zawód groomera staje się coraz bardziej popularny.

Jest to zwierzęcy fryzjer, który zajmuje się dbaniem o wizerunek psa. Do świadczonych przez niego usług należy już nie tylko strzyżenie psów, lecz także rozczesywanie sierści, w szczególności przy psach, które posiadają ją długą, trymowanie, czyli usuwanie martwej sierści, przez co wygląda ona zdrowiej, mycie zębów, dzięki czemu pozbywa się kamienia nazębnego, kąpiel z przygotowaniem odpowiednich kosmetyków, obcinanie pazurów, czyszczeniem uszu i usuwaniem z nich zbędnego owłosienia, ale także pozbyciem się wszy i innych insektów, jeśli zauważy je w sierści.
Są to podstawowe czynności, jakie może zwierzęciu zapewnić psi fryzjer w Warszawie. Poza tym, zajmują się także dbaniem o psy wystawowe. Wtedy wachlarz usług znacznie się powiększa. Możemy skorzystać z wielu nowych opcji, jakich raczej nie zaproponuje nam groomer w Warszawie (np http://groomlandia.pl ), jeśli dbamy o naszego pupila jedynie dla siebie samych. 
Do takich usług można zaliczyć malowanie pazurków czy sierści na różnorodne kolory, w zależności od gustu i preferencji właściciela czworonoga. Poza tym warto, aby pies ładnie pachniał na takiej wystawie, dlatego używane są specjalne perfumy dla zwierząt, które zamaskują ewentualne nieprzyjemne zapachy. Można także zażyczyć sobie oprócz zwyczajnych kąpieli, kąpiele relaksacyjne, które uspokoją naszego pupila. Oprócz tego popularne są nawet masaże relaksacyjne. Wszystko po to, aby zwierzę było jak najlepiej przygotowane na wystawę, a przy tym wyglądało jak najlepiej.

Fotografie:

pies

fryzjer

warszawa

spa