Choć nazwa tego bardzo skutecznego i w zasadzie bezbolesnego zabiegu brzmi dość złowrogo, to dla kobiet, które choć okazjonalnie, ale odwiedzają gabinety medycyny estetyczniej czy dobre gabinety kosmetyczne, na pewno nie oznacza nic strasznego, a wręcz przeciwnie.

Mezoterapia to bowiem nic innego, jak zabieg kosmetyczny lub bardziej poprawnie medyczny, który polega na dostarczeniu określonych substancji bezpośrednio do warstwy skóry właściwej. 

Zaskakująca może być dla nich informacja, iż za pomocą tej metody nie tylko poprawia się wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim leczy się pacjentów. Mezoterapia została zastosowane po raz pierwszy w połowie ubiegłego wieku przez francuskiego lekarza, Michaela Pistora, który doszedł do wniosku, że zabieg ten może okazać się skuteczną metodą na wyleczenie niedosłuchu u pacjenta. I choć główny cel nie został przez niego osiągnięty, to zaobserwowano sporo pozytywnych skutków, które skłoniły lekarzy do rozwijania tej formy terapii.

Jest ona niezwykle efektywna, gdyż pozwala na zamiejscową  i bezpośrednią aplikację leków oraz wszystkich innych substancji, bez konieczności obciążania nerek i wątroby, a jednocześnie miejscowe uszkodzenie tkanek i warstw skórnych pobudza je do odnowy, intensywnej odbudowy i samoregulacji. Fakt ten dość skutecznie wykorzystano w medycynie estetycznej i kosmetologii i właśnie z racji popularności, jaką cieszy się obecnie mezoterapia igłowa lub ta bezigłowa, większość ludzi kojarzy w ogóle ten zabieg. Jak już bowiem powiedziano mezoterapia jest świetną metodą na odbudowę struktury skóry, iniekcje wielu cennych skalników odżywczych, regenerujących i ujędrniających, dając szybkie i bardzo widoczne rezultaty, co bardzo cieszy każdą klientkę gabinetu medycyny estetycznej.

Fotografie:

uroda

kosmetyki

wizerunek

mezoterapia

mezoterapia igłowa

gabinet kosmetyczny