Istnieją schorzenia o których nadal wstydzimy się mówić, a nawet pójść z tym problemem do lekarza.

Statystyki pokazują, że co dziesiąta osoba w Polsce ma problemy z trzymaniem moczu. Problem ten o wiele częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn. Występuje najczęściej po czterdziestym lub pięćdziesiątym roku życia, z powodu zachodzących w organizmie zmian hormonalnych. 
Niestety, ale specjaliści alarmują, że ponad dwie trzecie z nas wstydzi się tego problemu i nie chce zgłosić się do lekarza. Jest to bardzo niepokojące zjawisko, że zamiast pozbyć się problemu wolimy cierpieć w nieskończoność i żyć z tą poważną dysfunkcją. Przecież żadna kobieta nie może czuć się dobrze i atrakcyjnie, kiedy musi na co dzień zakładać pampersa, aby nikt nie zauważył jej problemu. Nietrzymanie moczu może być naprawdę uciążliwe.
Opróżnienie cewki moczowej może wystąpić w każdej chwili, na przykład podczas spaceru w mieście. Problem nietrzymania moczu może być mniej lub bardziej poważny. W przypadku drobnego problemu, polegającego na traceniu okazyjnie lub przy wysiłku parę kropel moczu, można poradzić sobie za pomocą leków. Do tego muszą też dojść odpowiednie nawyki żywieniowe. Trzeba również wyeliminować lub przynajmniej znacznie ograniczyć picie kawy, która może być odpowiedzialna za występowanie tych problemów. 
Specjaliści radzą również dołączyć do kuracji odpowiednie ćwiczenia miednicy, które mogą znacznie przyczynić się do wyeliminowania choroby. Jeśli problem jest poważny, należy natychmiast rozpocząć leczenie schorzeń urologicznych. Urologia coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Istnieje nawet ogromna klinika urologiczna w Warszawie.

Fotografie:

leczenie schorzeń urologicznych

klinika urologiczna w Warszawie

urologia