Wbrew pozorom pielęgnacja paznokci to umiejętność, z którą radzi sobie niewiele kobiet. Do polepszenia wizerunku paznokci bardzo często wymagana jest wizyta w salonie kosmetycznym. Bardzo modne są tipsy lub inne nakładki z żelu.
Tipsy są budowane w wybranym przez klientkę kształcie. Na tipsy nakładany jest zwykle wzorek. Przyozdobiony może być jeden paznokieć, wszystkie albo kilka.
Debiutujące kosmetyczki mogą skorzystać z coraz popularniejszych kursów przyozdabiania. Kursy tipsów przeważnie prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli, w niewielkich grupach. Kurs tipsów zakańczany jest egzaminem.
Kursy tipsów mogą trwać od jednego do trzech dni.
Tipsy to nie tylko żelowe przedłużanie paznokci ale również ich wzmacnianie i dzięki temu lakier trzyma się dłużej.

Bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym w salonach kosmetycznych jest opalanie. Wg najnowszych badań najmniej szkodliwą dla skóry metodą opalania jest opalanie natryskowe. Opalanie natryskowe odbywa się na stojąco, w kabinie.
Intensywność opalania zależy od karnacji pacjenta i dobierana jest indywidualnie. Jest to opcja dla ludzi, którzy niedobrze znoszą wpływ promieni UV.

W salonach piękności można poprawić i zadbać o wygląd wielu części ciała. Jednymi z najbardziej wskazanych są dłonie. Używane do wielu prac, narażone na różne czynniki zewnętrzne potrzebują regeneracji i ochrony.
Najczęstszym problemem dłoni są zniszczone paznokcie oraz sucha i popękana skóra.
Na suchą skórę aplikuje się przeważnie różnego rodzaju preparaty z zawartością witaminy A.
Paznokcie uważane są przez wiele dam za pewnego rodzaju wizytówkę człowieka.
Salony piękności prześcigają się w ilości oferowanych zabiegów. Da się zauważyć różne trendy w jakim idą poszczególne salony piękności.
Część salonów kosmetycznych specjalizuje się w zabiegach nietypowych, takich jak zabiegi z użyciem czekolady, mleka, kąpiele błotne i tym podobne.
Grupa salonów kosmetycznych ukierunkowana jest na naturalizm,  gdzie zabiegi wykonywane są w odpowiednim klimacie przy użyciu często klasycznych metod.
Jeszcze inna grupa ukierunkowana  jest na technologie i nowoczesność. Tu spotkać można nowoczesne sprzęty a oferowane zabiegi są za pomocą ultradźwięków, laserów i innych nowoczesnych technologii.

Fotografie:

uroda

kosmetyki

wizerunek